Yeni dünya blogu , her konu ile ilgili eşsiz deneyimleri anlattığımız bilgi blogu.

Telefon Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

0 8

Teknoloji’nin gelişmesi ile telefon sayıları artı .Bu artış yüzünden çoğu kişi kendine uygun telefonu bulmakta zorlanıyor.Bizde sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışmak istedik.Telefon Alırken Dikkat Edilemsi gerekenler;

1-Ram Seçimi

Ram Seçimi telefon alırken en dikkat etmemiz gereken bir nokta diyebiliriz.Ram seçimi yaparken şu 2 maddeyi göz önünde bulundurmanızda fayda var diyebilirim.

1-Telefonda Oyun Oynayacakmısınız

2-Telefona Kaç Uygulama İnidrecksiniz

Çoğu zaman herkez telefona oyun oynar ama en iyi oyun performansı için telefonun ram’i yüksek olursa iyi olur telefon üretcileri şu anda en çok kullanıldığı ram kapasitesi 4gb’dır 4gb ram ile güzel performans ile oyun oynayabilirsiniz ama bunu etkiiliyen bir şeyde varki arka planda çalışan uygulamlar arka planda çalışan onlarca uygulama vardır telefonumuzda bu uygulamalar ram’i yora bilir bi de siz tam o zaman oyun oynuyorsanız donma ve kasma sorunları oluşabilir.Eğer böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız 6gb ram tavsiye edebilirsiniz.

Android: RAM Arttırma - Akıllı Telefon

2-İşlemci

Android telefon alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri telefonunuzun işlemcisi. İşlemci ram’e destek olacağı için seçilirken dikkat edilmesi olan bir konu.Android telefonlarda genellikle Qualcomm’un Snapdragon işlemcileri yer alıyor. Bu yüzden tercih imkanınız azalmış oluyor. Snapdragon’nun 800 serisi işlemcileri genellikle üst düzey telefonlar yani amiral gemilerinde bulunuyor. 600 serisi orta segment, 400 serisi ise giriş seviyesi akıllı telefonlarda yer alıyor. Bu seçimi size bırakıyorum 🙂

Qualcomm yapay zekâlı yeni yongası Snapdragon 710'u tanıttı ...

3-Depolama Alanı

Depolama alanı seçimi aslında dikkat edilmesi gerekn bir taraf. Eğer apple kullanıcısı iseniz kesinlikle dikkat etmelisiniz  çünkü apple telefonların hafızası çoğu zaman artırılabilir değil ama bunun zıttına android telefonların hafızası artırılabliyor.Bu yüzden eğer bir android telefon alırsanız alan yetersiz gelirse hafıza kartı ile artırabilirsiniz ama apple da böyle bir şansınız olmadığı için dikkatli olmalısınız.

4-Batarya

Artık bir çok telefon şarj sorunuyla karşılaşıyor. Batarya seçimi yaparken en çok dikkat etmemiz gereken şey 3000 mah üzeri olmasıdır aksi takdirde  3000mah altı olan çoğu telefonun şarjı çok hızlı bitiyor ve sık sık şarj ettikleri için batarya eskiyor ve daha büyük sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu yüzden aman diyim batarya seçimini iyi yapın.

 

5-Kamera Seçimi

Artık çoğu telefon markası kamera konusunda çok iyi diyebiliriz.Özelliklede markaların amiral gemisi olan telefonlar çok üst düzeyde çözünürlük ve diyaframa sahip ama bazı orta segment telefonların kamerası çözünürlük oranından düşük oluyor kamera konusu biraz karışık anlıyacağınız.

 

  1. Sizler için telefon seçimi yaprken dikkat edilmesi gereken bazı şeyleri anlatmaya çalıştım inşallah yararlı olmuştur web sitemizdeki diğer yazılara göz atmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.