Yeni dünya blogu , her konu ile ilgili eşsiz deneyimleri anlattığımız bilgi blogu.

Mutfağınızın Düzenini Değiştirin Kilo Verin

0 15

Mutfak tezgahını ve masasını boşaltın. Yapılan araştırmalar tezgahta veya masada sürekli yiyecek abur cubur bulunduran kadınların daha çok kilo aldıkları gözlemlenmiştir. Bu yüzden ilk önce tezgahtan ve masadan kahvaltılık gevrekleri , bisküvileri abur cuburları kaldırın. Hatta almaya üşeneceğiniz şimdi çıkartıp yemek çok zor yiyebileceğiniz dolaplara kaldırın. Masaya ve tezgaha daha sağlıkı ve sizi tok tutan besinler koyabilirsiniz.

Böylelikle daha az kalori alacaksınız böylelikle kilo alımınız dıracak hatta kilo verebileceksiniz. Sevimli son moda mutfak eşyalarından uzak durun Bu aralar sosyal medyanında etkisiyle oldukça moda olan sevimli mutfak eşyalarının size kilo aldırdığını biliyor musunuz? Evet , doğru söylüyoruz sevimli gözüken mutfak eşyaları insanda yemek yeme arzusu uyandırıyor.

Değişik krep kek vb yapma makinaları size pasta börek gibi oldukça kalorili besinler yapmaya yöneltiyor haliyle yapılan börekler çörekleri afiyetle yeniliyor. İşte sırfta bu yüzden sevimli mutfak eşyalarından uzak durun. İlla sevimli bir şeylerim olsun diyorsanız bu hakkınızı salata kasesinden kullanabilirsiniz. Tabakları küçültün Yediklerinizi azaltabilmenin bir yolu tabakları küçüktmektir. Küçük tabaklar kilo kontrolu sağlar. Araştırmalar küçük tabakta yenilen besinin daha az yenindiğini gösteriyor.

Bardakları küçük tercih edin Özelikle meşrubat bardaklarınızı küçültün. Gazlı içeceklerin kalorisi çok fazladır bardaklarınız küçülterek bu kalorilerden daha az almış olursunuz. Aslından kilo vermek için gazlı ve şekerli içeceklerden hiç içmemek . Su içmek için küçük değil güzel büyük bir su bardağınız olsun. Yemek servisini ocaktan yapın Yemek tenceresiniz sofraya getirmeyin. Sofraya gelen tencereye ulaşmak kolay olduğu için tabakta bittikçe azar azar ilave edebilirsiniz bu da fazla yemenize neden olur .Haliyle kilo aldırır.

Ocaktan servis edilen yemekte eğer doyduysanız sırf tadı güzel diye takviyeler olmayacaktır. Böylelikle kilo kontrolu sağlanacak. Mutfağınızda loş ışık Canlı ve parlak renkleri iştah artırır , daha hızlı ve çabuk yemenize sebep olur. Dikkat ederseniz alışveriş merkezlerinde yemek bölümleri aşırı canlı ışıklar ve görsellerle doludur. Eğer yemek yerken orta. Biraz loş olursa yemek yemek hızınız yavaşlayacak haliyle daha az yiyeceksiniz.

Beyin doyma hissine 20 dakikada kavuştuğu için yemek yeme hızı kilo kontrolünde çok önemli. 20dk da bin kaloriden alabilirsiniz 100 kaloride seçim sizin. Mutfağınızda sadece yemek yapın özelikle Türk kadınları mutfaklarınız yaşam alanının en önemli parçası haline getirirler halbuki mutfakta ne kadar çok vakit geçirirseniz o kadar çok yersiniz. Mutfağınızı konforlu vakit geçirilebilecek alanlar haline çevirmeyin. Sadece yemek yapılsın böylelikle gereksiz kalorilerden uzak durmuş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.