Yeni dünya blogu , her konu ile ilgili eşsiz deneyimleri anlattığımız bilgi blogu.

Görme Özrü Olanlar Rüya Görür mü

0 17

Hepimiz dinlenmek için uykuya daldığımızda bazen iyi, bazen kötü de olsa rüyalar görürüz. Rüya alemi sizin zihninizden geçirdiğiniz veya sizi etkileyen olayları size yaşıyorsunuz gibi yansıtır. Rüyanızda gördüğünüz şey bazen sadece televizyon izlerken uyuyup kaldığınızda, o anda oynayan filmdeki ana karakter olduğunuz da olabilir.  Görebilen insanlar rüyalarında bu saydıklarımızı görürlerken peki ya göremeyenler? Görme özürlü insanlar rüya görür mü? Rüya görürse rüyasında ne görür? 

Tüm insanlar rüya görür. Ancak rüyalar büyük oranda hislere dayalı olduğu için görme özürlüler dokunma, duyma ve koku alma hislerine dayalı rüyalar görürler. Görsel rüya görme olayına gelince de iş biraz değişir. Görsel rüyalar görme kişinin görme yetisini kaybettiği süre ile alakalıdır.

Görme özürlüler diğer kuvvetlenen hisleri üzerinden rüya görürler.

Kişi eğer ki görme yetisi doğuştan beri yoksa veya görme yetisini 5 yaşından önce kaybetmiş ise görsel rüyalar göremez. 5- 7 yaşları arasında görme yeteneğini yitirenlerin rüyalarında görsellik bulunabilir de bulunmayabilir de. Ancak kişi 7 yaşından sonra görme duyusunu kaybetmiş ise rüyaları görsellik içerir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.