Yeni dünya blogu , her konu ile ilgili eşsiz deneyimleri anlattığımız bilgi blogu.

Doğru ve Sağlıklı Güneş Gözlüğü Seçimi

0 16

Güneş gözlüğü kullanımı artık aksesuar olmaktan öte göz sağlığı için oldukça önemlidir. Çocuklar da dahil olmak üzere her yaş gurubunun göz sağlığını düşünerek güneş gözlüğü kullanması tavsiye edilmektedir.

Güneş gözlüğü kullanımında en önemli faktör güneşin ultraviyole ışınlarından korunmaktır. Güneş ışınları; göz kanseri, sarı leke rahatsızlığı ve katarakt gibi birçok göz hastalıklarına sebep olmaktadır. Aynı zamanda göz çevresindeki hassas deriyi de etkilediği için erken kırışıklık ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hava koşulları da güneş gözlüğü kullanım ihtiyacımızı arttırmaktadır. Artık kış aylarında da kullanımı artan güneş gözlükleri sayesinde karlı, rüzgarlı havalarda göze temas edebilecek uçuşan toz parçalarına da siper olmaktadır.

Güneş gözlüğü kullanımı kadar seçeceğiniz gözlüğün kalitesi de oldukça önemli. Kalitesinden emin olabileceğiniz ultraviyole koruması olan markaları tercih etmelisiniz.  Bunun yanı sıra polarize mercek seçimi ile su, cam ve kardan yansıyan güneş ışınları filtrelenerek gözde parlama yapmasını engelleyecektir.

Çerçeve seçiminde ise yüzünüze tam oturan modelleri seçmek, rahatlık ve dayanıklılık önem kazanmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.