Yeni dünya blogu , her konu ile ilgili eşsiz deneyimleri anlattığımız bilgi blogu.

Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalıyız

0 14

Bu yazımda hayatta başarılı olmanın altın kuralını anlatacağım. Ben başarılı olmak için zamanında çalışmayı tercih etmekte fayda var. Çalışmaya başlamadan önce dersini çok iyi dinle. Neden mi? En iyi öğrenme anı dersi anlatan bir hocaya bağlıdır. Genelde dersi çok iyi anlatan çok nadir insan bulunur.

Ders dinlerken mutlaka kısa notlar tutun. Ben hep öyle yaparım. Defterimin her köşesi notlarla doludur. Sonra ders bittikten hemen ardından iki dakikalık tekrar yap. Bütün derslerin bittikten sonra bir saat sonra genel tekrar yap. Sonra da şekerleme(uyu) yap. Şekerlemenin ardından güzelce soğuk suyla bir yüzünü yıka. Ve güzelce bir vücut sporu yap. Kaslarını her şekilde kullanmaya özen göster.

Beyin kaslarını kullanmak içinde sürekli kitap oku. Bol bol konu tekrarı yaptıktan sonra sorular üzerine yorumlar yaparak çalıştığın konu üzerinde daha kalıcı etki kalır kafanda. Yorum yapmak o konuyu anladığına işaret eder. Sürekli çalışmak yerine zamanlama yaparak çalış ki kendine vakit ayır. Gez, uyu, film seyret, internette takıl, yazı yaz, kitap oku, ailece film izle, sevdiklerinle birlikte ol, yalnız başına diksiyon çalışmaları yap, müzik dinle, alışveriş yap… vs. Mutlaka mutlaka tekrar yapmayı ihmal etmeyin. Damlaya damlaya göl olur. Bildiklerinden şaşma.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.